" ... بسیار ساده است . این موضوع را روزی کشف کردم که به فکر خودکشی افتادم تا به آنها کلک بزنم، یعنی به طریقی آنها را تنبیه کنم . ولی چه کسی را می خواستم تنبیه کنم ؟ لابد چند نفری تعجب می کردند ولی هیچ کس احساس نمی کرد که تنبیه شده است . آن وقت فهمیدم که دوستی ندارم . به علاوه ، اگر هم می داشتم ، وضعم از این بهتر نمی بود . اگر می توانستم خودکشی کنم و بعد قیافه آنها را ببینم ، بله ، در این صورت به زحمتش می ارزید . "

...

...

اطمینانی در کار نیست ، هرگز اطمینانی در کار نیست . وگرنه راه نجاتی وجود می داشت ...

..

اگر تها این یقین وجود می داشت که می توان از تماشای نمایش مستفیض شد ، آن وقت به زحمتش می ارزید که آنچه را نمی خواهند باور کنند برایشان ثابت کرد و تعجبشان را بر انگیخت . "

...

...

" آه ! دوست عزیز ، مردم از نظر قوه ابداع چه قدر فقیرند ! همیشه خیال می کنند که شخص به یک دلیل خود کشی می کند . ولی به خوبی می توان به دو دلیل دست به خودکشی زد . نه ، این در مغزشان فرو نمی رود " ...

 

                                                                                                                                                                                                                  سقوط - آلبر کامو

/ 5 نظر / 7 بازدید
وصله ناجور

من يه بار برداشتم نامه نوشتم ولی باز ديدم چه فايده به قول کامو وقتی دارن نامه رو می خونن که ديگه تو نيستی قيافه شون رو ببينی! دو دليل که چيزی نيست حتی به هيچ دليلی هم می توان..

رخشا

خيلی چيزها واقعيت زندگيه ولی واقعن چرا نمی شه اظهار نظر مناسبی دربارشون کرد

reza

من اينجا دراز كشيده آماده براي يك مرگ بي سر و صدا.... شش ليتر نفت خورده خودم را تَش مي زنم <زری شاه حسينی>

Roger

فقط مرگه که حقه...حتی اگه حق نداشته باشی بهش فکر کنی...که فکر می کنم توحق نداری...می دونی چی من رو یادِ مردن می ندازه؟ این جمله از یکی از داستانهای گلستان: "رفتم تماشای آتیش بازی...بارون اومد...باروتها نم کشید"